Plastika horních víček i dolních víček
Blefaroplastika

Oblast očí je nejdůležitějším estetickým podcelkem obličeje, kde se většinou nejdříve projevují známky stárnutí. Tento typ zákroku patří mezi tzv. omlazující - rejuvenační zákroky. Typicky se v oblasti horních víček vytvoří kožní nadbytky, které jsou problémem zprvu estetickým, později i funkčním (pocit unavených očí, zmenšení úhlu periferního vidění). 

V oblasti dolních víček pak vytváří dojem unavených očí kromě nadbytečné kůže hlavně tukové vačky pod očima. K tomu dochází typicky mezi 35 - 65 rokem života. Často však záleží na celé řadě dalších faktorů a pro správnou indikaci k operaci je určující spíše lokální nález v oblasti víček než věk. 

Vždy individuálně zvažujeme projevy stárnutí, typ obličeje, kvalitu tkání a další faktory a dle nálezu přizpůsobujeme jinak standartní operační postup.

Objednejte se ještě dnes!

Objednejte si svůj termín právě teď z pohodlí domova.

Operační postup

Principiálně redukujeme nadbytečnou kůži a tukové prolapsy. Operační řez a tedy výsledná jizva je vedena v záhybu horního očního víčka a často pokračuje ve směru vrásky zevního koutku očního. U dolních víček je uložena těsně pod linií řas - subciliárně a též s několikamilinetrovým prodloužením v zevním koutku.

Základní operační postup lze dále doplnit i o chirurgické řešení některých specifických problémů - například o vyplnění kruhů pod očima právě tukovými vačky - namísto jejich redukce, atd. S ohledem na finální estetický výsledek je výhodou všechny tyto dodatečné zákroky provést v jedné operační době.

Toto je vždy předem diskutováno s klientem. Operace naopak nevyřeší vrásky v zevním koutku očním ani nezlepší oblast líčka. Nejčastěji se tato operace kombinuje s řešením pokleslého obočí.

Režim před výkonem

 • Jedná se o plánovanou operaci - zamyslete se proto nad jejím optimálním načasováním (v době kdy jste zdráv/a, mimo menses, dostatečná časová rezerva na rekonvalescenci). 
 • Před operací v případě nutnosti absolvujete předoperační vyšetření. Jeho rozsah určuje indikující lékař s přihlédnutím tytu anestezie a Vašemu zdravotnímu stavu. Vyšetření si můžete zařídit sami u svého lékaře.
 • Nejméně 14 dní před zákrokem vysaďte léky, ovlivňující krevní srážlivost (antikoagulancia, léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou, např Aspirin, Anopyrin a další další léky obsahující látku ibuprofenum, dále i vitaminové preparáty (vit C, E a další). Omezte kouření a konzumaci alkoholických nápojů na minimum. 
 • Dále telefonicky informujte sestru/lékaře o jakékoliv změně zdravotního stavu, která nastala v období od Vaší poslední návštěvy do zákroku (včetně nachlazení, hrozících menses v době zákroku, apod). 
 • K zákroku se dostavte bez nalíčení. 
 • Před výkonem znovu informujte lékaře nebo sestru o případných alergických reakcích a závažných onemocněních (např. vysoký krevní tlak), pro které jste léčen/a. Dále znovu informujte o všech onemocněních oka, zvláště glaukomu očního.

Délka operace

Horní nebo dolní víčka obvykle 1 hodinu, oboje dohromady obvykle 2 hodiny.

Typ anestezie

Místní anestezie (v den zákroku se normálně nasnídejte) anebo místní anestezie v kombinaci s analgosedací. Pro tuto komfortněiší variantu více v informovaném souhlasu s podáním anestezie.

Délka hospitalizace

Obvykle je zákrok proveden ambulantně v lokální anestezii.

Doba hojení

 • Domácí rekonvalescentní režim 5 - 7 dní 
 • Lehká (kancelářská) práce a fyzické aktivity - nejdříve po týdnu 
 • Zcela bez omezení - za cca 3 týdny.

Jak dlouho výsledek vydrží

Záleží na kvalitě a váze měkkých tkání a tendenci k otokům kolem víček, jakož i na pozici očního bulbu vůči očnímu důlku, průměrně však 6 až 10 let.

Možné doprovodné známky

Dočasné: modřiny, otok, necitlivost, svedeni, zarudnuti, slzeni, světloplachost Trvalé: jizvy v ohybu horních víček a/ nebo pod okrajem dolního víčka, které mohou být viditelné.

Samotný operační výkon

 1. Na operačním sále je pacient v poloze na zádech s mírně zdviženou horní polovinou těla. Dezinfekce kůže obličeje je provedena bezbarvým dezinfekčním roztokem.
 2. Následně provádíme rouškování hlavovým setem, který je vyroben speciálně za tímto účelem. Poté je vpichem provedena lokální anestezie. Po provedení kožního řezu jsou odstraněny tukové prolapsy a kožní nadbytky dle předoperačního plánu.
 3. Na závěr zákroku je kůže sešita velmi jemný nevstřebatelným stehem a kůže je překryta proužkem speciální náplasti.

Rizika a komplikace

 • Pečlivě dbáme, abychom udělali operační zákrok maximálně bezpečný a s nejnižšími riziky možných komplikací, které se i přes veškerou naši snahu mohou v případě blefaroplastiky velmi vzácně vyskytnout. 
 • Pooperační zánět spojivek, infekce. V tomto případě je nutné podat antibiotika nejčastěji ve formě očních kapek. 
 • Pooperační krváceni. V opravdu výjimečných případech je nutné provést operační revizi. Ta nemá vliv na výsledný efekt operace, pouze prodlouží nutné pooperační léčení. 
 • Porucha inervace - snížení citlivosti víček. 
 • Alergie na léky, náplast, dezinfekční prostředky, na anestetika, na šicí materiál. 
 • Nápadné jizvy, nerovnosti a asymetrie obličeje, které nebyly přítomny před operací. ( Tyto se v drtivé většině samy časem upraví) 
 • Lagophtalmus - nedovření očních víček (v drtivé většině je po operaci způsoben otokem víčka, a po odeznění otoku se sám upraví.) 
 • Ectropium - vyvráceni dolního víčka (pokud se stav neupraví po vylepování víčka a masážích je nutná opravná operace) 
 • Kulaté oči - změna pozice víčka (pokud se stav neupraví po vylepování víčka a masážích je nutná opravná operace) 
 • Dočasně zamlžené, či dvojité vidění. V literatuře je popsáno i možné oslepnutí. Nedokonalý výsledek zákroku.

Pooperační režim

 • Zajistěte si pooperační doprovod. S sebou vezměte sluneční brýle. 
 • V pooperačním období doma monitorujte denně tělesnou teplotu (ta může zakolísat po operaci do 37,5C normálně) přibývající bolestivost víček, nebo zarudnuti - při těchto známkách a v případě jakýchkoliv pochybností anebo komplikací volejte sestru/operatéra (SMS, ev MMS) na teleformí čísla, která obdržíte při propuštění. Pijte dostatek tekutin a užívejte léky dle / ordinace lékaře. Dodržujte pohybový rekonvalescentní režim. Ten spolu s dostatkem tekutin je přirozenou prevencí TEN (tromboembolické nemoci). 

 

l. týden

 • Po operaci jsou jizvy přelepené papírovou náplastí. 
 • Pečlivě přikládejte studené obklady cca prvních 5 dní. 
 • Pokud ležíte, pak na zádech, s hlavou ve zvýšené poloze (buď na 2 polštářích, nebo polohovací podhlavník), anebo v polosedě. Vyhněte se předklonům a všem pohybovým aktivitám, kdy se zvyšuje puls a tlak krevní. 
 • Minimalizujte čtení, sledování televize a práci na počítači po celý první pooperační týden. 

 

2. týden

 • Po vyjmutí stehů cca kolem 7 pooperačního dne noste venku sluneční brýle. Oblast očí můžete opatrně mýt - bez tahání za kůži kolem jizev. Lze se vší opatrností promašťovat jizvy, líčení víček je zakázáno. Otoky a někdy i modřiny jsou normálním průvodním jevem, obvykle zmizí do 2 - 3 týdnů. 
 • Stejně tak pocit tahu, napětí a snížená citlivost víček jsou normální. Citlivost se obnoví až po několika měsících. 

 

3. týden

 • Ttlakové masáže okrajových částí jizev, promašťování jizev a možné líčení. 
 • Během prvních 6 týdnů nepoužívejte kontaktní čočky, neprovádějte kosmetické masáže obličeje. Opalování je možné až po úplném vyhlédnuti jizvy / dříve jen po jejím zakrytí slunečními brýlemi nebo aplikaci opalovacího krému s ochranným faktorem 50/. 

 

Finální estetický výsledek lze hodnotit nejdříve po 6 týdnech. 

Časté dotazy
k zákroku

Co je to plastika očních víček a proč na ní chodit?

Chirurgie očních víček, známá také jako blefaroplastika, je kosmetický chirurgický zákrok, který se často provádí ze dvou hlavních důvodů: estetických a funkčních.

Následující jsou hlavní důvody, proč se lidé rozhodují podstoupit plastiku očních víček:

Odstranění nadbytečné kůže

S věkem se kůže na očních víčkách může stát uvolněnější a ztrácet pružnost. To může vést k tvorbě vrásek, vytvoření "vaků" nebo "pytlů" pod očima. Blefaroplastika může odstranit nadbytečnou kůži, což vede ke svěžímu vzhledu a omlazení obličejového výrazu.

Odstranění nadbytečné tukové tkáně

Přebytečná tuková tkáň pod očními víčky může způsobit otoky, pytle nebo vrásky. Chirurgie očních víček může odstranit nebo redistribuovat tuto tukovou tkáň, což vede ke zlepšení kontur očí.

Korekce funkčních problémů

U některých lidí může nadbytečná kůže nebo tuková tkáň na očních víčkách ovlivňovat zorné pole nebo způsobovat nepohodlí při otevírání očí. Chirurgie očních víček může řešit tyto funkční problémy.

Zlepšení estetiky a sebevědomí

Estetické obavy a nízké sebevědomí spojené s vzhledem očí mohou být dalším důvodem pro volbu chirurgie očních víček. Mnoho pacientů považuje blefaroplastiku za efektivní způsob, jak obnovit mladistvý a odpočatý vzhled.

Zlepšení celkového vzhledu obličeje

Plastika očních víček může být součástí celkového chirurgického plánu pro omlazení obličeje. Pacienti, kteří podstoupí různé procedury obličejové plastické chirurgie, včetně chirurgie očních víček, mohou dosáhnout harmonického a rovnoměrného zlepšení vzhledu.

Je důležité mít na paměti, že chirurgie očních víček by měla být prováděna zodpovědným a zkušeným plastickým chirurgem nebo oftalmologem. Každý pacient by měl mít realistická očekávání ohledně výsledků a poradit se s odborníkem před rozhodnutím podstoupit chirurgický zákrok.

Jak probíhá vyšetření plastickým chirurgem?

Vyšetření u plastického chirurga probíhá specificky zaměřené na estetické nebo rekonstrukční zákroky, které se týkají tvaru, velikosti nebo funkce různých částí těla. Následující popis shrnuje typický průběh vyšetření u plastického chirurga:

Anamnéza a rozhovor

Na začátku vyšetření plastický chirurg provede důkladný rozhovor s pacientem. Cílem je získat informace o důvodech, proč si pacient přeje chirurgický zákrok, o jeho zdravotním stavu, předchozích onemocněních, chirurgických zákrocích a užívání léků. Důležité je také projednat očekávání pacienta ohledně výsledků zákroku, aby byla zajištěna realistická představa o možnostech a omezeních chirurgie.

Klinické vyšetření

Plastický chirurg provede fyzické vyšetření pacienta. Zaměřuje se na konkrétní části těla, které jsou spojeny s požadavkem na plastický chirurgický zákrok. Může například zkoumat obličej, nos, prsa, břicho, nebo jiné části těla v závislosti na potřebách pacienta.

Diskuze o možnostech a rizicích

Plastický chirurg pacienta informuje o možnostech, které jsou pro daný zákrok k dispozici, a posoudí, která metoda by byla nejvhodnější pro dosažení požadovaných výsledků. Zároveň vysvětlí potenciální rizika a komplikace, které mohou s chirurgickým zákrokem souviset. Důležité je také projednat očekávané výsledky, dobu rekonvalescence a přibližnou dobu trvání zotavení.

Příprava na zákrok

Pokud se pacient rozhodne pro plastický chirurgický zákrok, budou mu poskytnuty instrukce ohledně přípravy na operaci. To může zahrnovat omezení jídla a pití před zákrokem, případně vysazení určitých léků, pokud je to nutné.

Samotný chirurgický zákrok

Plastický chirurg provede vybraný zákrok podle předchozí domluvy a dohodnutých cílů. Během zákroku je pacient pod narkózou nebo místním znecitlivěním, aby byl zajištěn co největší komfort a minimalizovaly se nepříjemné pocity.

Pooperační péče a kontrolní návštěvy

Po zákroku pacient podstupuje pooperační péči a kontrolní návštěvy, aby plastický chirurg mohl sledovat proces hojení a zotavení. Během těchto návštěv je důležité sledovat případné komplikace a zajistit, že pacient se zotavuje podle očekávání.

Plastická chirurgie je velmi individualizovanou oblastí lékařské péče, a proto je klíčové, aby pacient komunikoval se svým lékařem o svých přáních, obavách a očekáváních. Důkladné vyšetření a diskuse před zákrokem jsou klíčem k dosažení požadovaných výsledků a minimalizaci rizik.

Proč jít na plastiku očních víček?

Plastika očních víček, také známá jako blefaroplastika, je chirurgický zákrok, který se provádí za různými účely. Existuje několik důvodů, proč se pacienti rozhodují podstoupit tuto proceduru:

Odstranění nadměrné kůže a tuku

S věkem se může kůže kolem očí ztrácet pružnost a tukové polštářky mohou být viditelnější, což může vést k otokům a vypadávání očních víček. Plastika očních víček umožňuje odstranit nadbytečnou kůži a tuk, čímž se obnoví mladší a svěží vzhled.

Zlepšení zraku

U některých pacientů mohou velká, visící nebo vypadávající víčka omezením zraku. Plastika očních víček může pomoci zlepšit periferní vidění a odstranit překážky před očima.

Odstranění kruhů pod očima

Blefaroplastika může pomoci snížit tmavé kruhy nebo "váčky" pod očima, které mohou vypadat nevzhledně a přispívat k pocitu únavy.

Zlepšení sebevědomí a vzhledu

Mnoho lidí cítí, že odstranění nedostatečně vypadajících očních víček jim pomáhá získat větší sebevědomí a zlepšit celkový vzhled.

Rekonstrukční důvody

Plastika očních víček se také provádí u pacientů, kteří utrpěli úrazy nebo mají nějaké vrozené nebo získané vady očních víček.

Prevence migrénových záchvatů

U některých lidí mohou těžká a visící víčka přispívat k migrénovým záchvatům. Blefaroplastika může zmírnit tento problém a snížit frekvenci a intenzitu migrén.

Je důležité si uvědomit, že plastika očních víček je chirurgický zákrok, který má svá rizika a omezení. Proto je nezbytné konzultovat s kvalifikovaným plastickým chirurgem, aby bylo posouzeno, zda je tento zákrok pro vás vhodný a jaké jsou vaše očekávání. Cílem plastické chirurgie je zlepšit vzhled a sebevědomí pacienta, a proto je důležité mít realistická očekávání ohledně výsledků a být dobře informovaný o celém procesu.

Jaká je příprava před plastikou očních víček?

Příprava před plastikou očních víček, známou také jako blefaroplastika, je důležitá pro zajištění bezpečnosti a úspěšnosti chirurgického zákroku. Následující jsou obecné kroky, které můžete očekávat v průběhu přípravy:

Konzultace s plastickým chirurgem

Prvním krokem je konzultace s kvalifikovaným plastickým chirurgem. Během konzultace bude chirurg posuzovat vaše zdravotní stav, očekávání ohledně zákroku a diskutovat o vašich možnostech. Bude vás také informovat o přípravě na zákrok a potenciálních rizicích.

Lékařská vyšetření

Před plánovanou blefaroplastikou budete muset podstoupit různá lékařská vyšetření, včetně krevních testů, elektrokardiogramu (EKG) a zdravotního posouzení. Tyto vyšetření mají za úkol zjistit vaše celkové zdravotní stav a zjistit, zda jste vhodným kandidátem pro chirurgický zákrok.

Zastavení užívání určitých léků

Pokud užíváte nějaké léky, jako jsou antikoagulancia (léky na ředění krve) nebo aspirin, může být nutné před zákrokem tyto léky dočasně vysadit. To je důležité pro minimalizaci rizika krvácení během a po zákroku. Před vysazením léků se však vždy poraďte s lékařem, který vám je předepsal.

Omezení jídla a pití

Během předvečeru operace může být povoleno jíst pouze lehké jídlo a pít vodu. Obvykle se vyžaduje, aby jste neprojedl(a) nebo nepopil(a) nic od půlnoci před plánovaným zákrokem.

Záznamy a instrukce

Plastický chirurg vám poskytne pokyny a instrukce, jak se připravit na den zákroku. Může vás požádat, abyste si přinesli s sebou určité záznamy nebo léky, které užíváte. Dále vám může poskytnout pokyny ohledně hygieny a oblečení, které máte mít v den zákroku.

Doprava a doprovod

V den zákroku budete pravděpodobně pod vlivem anestezie, takže budete potřebovat někoho, kdo vás odveze domů po zákroku. Doprovod může být vhodný také pro vaše pohodlí a bezpečnost.

Přesná příprava se může lišit v závislosti na konkrétním typu blefaroplastiky a vašich individuálních potřebách. Je důležité pečlivě dodržovat pokyny a instrukce poskytnuté plastickým chirurgem, aby bylo dosaženo nejlepších výsledků a minimalizovaly se možné komplikace.

Jaký je průběh plastiky očních víček?

Průběh plastiky očních víček, známé také jako blefaroplastika, se může lišit v závislosti na typu a rozsahu zákroku (horní víčka, dolní víčka nebo kombinace obou) a na individuálních potřebách pacienta. Následující popisuje obecný průběh blefaroplastiky:

Anestezie

Zákrok se obvykle provádí za podmínky celkové anestezie nebo místního znecitlivění s intravenózním sedativem (tzv. "spánek" nebo "vědomá sedace"). Typ anestezie se stanoví na základě zdravotního stavu pacienta a rozsahu plánovaného zákroku.

Incize

Plastický chirurg provede řezy v předem označených oblastech kolem očí. U blefaroplastiky horních víček se řez obvykle provádí na přirozeném záhybu víčka, aby byl co nejvíce skryt. U blefaroplastiky dolních víček může být řez proveden pod řasami nebo uvnitř očního víčka (transkonjunktivální blefaroplastika), aby byl co nejvíce diskrétní.

Odstranění nadbytečné kůže a tuku

Poté, co jsou provedeny řezy, chirurg odstraní nadbytečnou kůži, tuk a případně i svalovou tkáň. To závisí na potřebách a cílech pacienta. Odstraněná tkáň může zlepšit vzhled očních víček a odstranit "vakůčky" nebo visící kůži.

Uzavření řezů

Po odstranění tkáně plastický chirurg pečlivě uzavře řezy speciálními stehy. Tyto stehy jsou obvykle velmi jemné a diskrétní, aby se minimalizovaly viditelné jizvy po zahojení.

Pooperační péče

Po zákroku jsou na oční víčka aplikovány sterilní obvazy nebo studené obklady, aby se minimalizoval otok a podlitiny. Lékař vám může také předepsat léky na zmírnění bolesti a antibiotika, aby se minimalizovalo riziko infekce.

Dobrá péče o zotavení

Během zotavení je důležité dodržovat pokyny plastického chirurga. Bude vám doporučeno vyhýbat se těžké fyzické aktivitě, zvedání těžkých předmětů a ohýbání hlavy dolů. Pravidelné návštěvy u plastického chirurga jsou důležité pro sledování hojení a odstranění stehů.

Je důležité si uvědomit, že plastika očních víček je chirurgický zákrok a může nést rizika a komplikace. Proto je důležité zvolit kvalifikovaného plastického chirurga s bohatými zkušenostmi v oblasti blefaroplastiky. Náležité dodržování pokynů lékaře před a po zákroku je klíčem k dosažení nejlepších výsledků a minimalizaci rizik.

Jaká je rekonvalescence po plastice očních víček?

Rekonvalescence po plastice očních víček (blefaroplastice) se může lišit v závislosti na rozsahu zákroku, použité anestezii a individuálních rysů pacienta. Obecně platí, že rekonvalescence po blefaroplastice je relativně rychlá a většina pacientů se rychle vrací k běžným aktivitám. Následující jsou typické fáze rekonvalescence:

První den po operaci

 • Po zákroku budete pravděpodobně pociťovat mírné nepohodlí a otoky v oblasti očí.
 • Oční víčka mohou být mírně podlitá.
 • Lékař vám může doporučit používat studené obklady nebo ledové balení, abyste minimalizovali otoky a podlitiny.

První týden po operaci

 • V prvních několika dnech po zákroku byste měli odpočívat a vyhnout se náročným fyzickým aktivitám.
 • Zpočátku můžete mít omezené otevírání a zavírání očí, ale toto omezení se obvykle rychle zlepšuje.
 • Můžete se vrátit do práce nebo každodenních aktivit, ale měli byste se vyhnout těžkému fyzickému namáhání.

První měsíce po operaci

 • Otoky a podlitiny by se měly postupně snižovat a hojení jizev probíhá.
 • Můžete se postupně vrátit k běžným fyzickým aktivitám, ale stále byste se měli vyhýbat přílišnému namáhání očí a vyhýbat se kontaktu s očima (například nosení kontaktních čoček) na doporučení lékaře.

Dlouhodobé zotavení

 • Celkové zotavení a úplné hojení jizev může trvat několik měsíců.
 • Během tohoto období budete mít kontrolní návštěvy u plastického chirurga, aby byl sledován průběh hojení a případně odstranil stehy.
 • Můžete se postupně vrátit ke svým běžným aktivitám, včetně nošení make-upu a kontaktních čoček, v souladu s doporučeními lékaře.
   

Je důležité pečlivě dodržovat pokyny plastického chirurga během rekonvalescence. To zahrnuje užívání předepsaných léků, dodržování postupů pro péči o rány a sledování průběhu hojení. Pokud vzniknou jakékoli neobvyklé příznaky nebo komplikace, měli byste okamžitě kontaktovat svého lékaře.

Mohu na plastiku očních víček opakovaně?

Ano, je možné podstoupit plastiku očních víček (blefaroplastiku) opakovaně. Důvody, proč byste se mohli rozhodnout pro opakovaný zákrok, se mohou lišit:

Prodlužující se účinek stárnutí

S věkem se může kůže znovu ztrácet pružnost a tukové polštářky se mohou opět hromadit. I po předchozí blefaroplastice se mohou objevit nové příznaky stárnutí v oblasti očních víček. Opakovaná plastika očních víček může pomoci zlepšit vzhled očí a odstranit nové změny.

Neuspokojivé výsledky první operace

Pokud jste nebyli spokojeni s výsledky první blefaroplastiky, můžete se rozhodnout pro opakovaný zákrok, aby byly dosaženy lepší výsledky nebo napraveny předchozí nedostatky.

Progresivní stárnutí

Plastická chirurgie nemůže zastavit proces stárnutí, a i když jste již podstoupili blefaroplastiku, mohou se znovu objevit příznaky stárnutí. Opakovaná plastika očních víček může pomoci udržet mladistvější vzhled a zlepšit celkový vzhled obličeje.

Komplikace nebo nedostatky

V některých případech mohou nastat komplikace po prvním zákroku nebo mohou být přítomny nedostatky, které vyžadují další chirurgický zákrok.

Opakovaná blefaroplastika by měla být pečlivě promyšlená a zvolená s odborným plastickým chirurgem. Je důležité si uvědomit, že každá plastická chirurgie nese rizika a komplikace, a proto je důležité mít realistická očekávání ohledně výsledků. Náležitá konzultace s kvalifikovaným plastickým chirurgem je klíčem k posouzení, zda je opakovaný zákrok vhodný a jaké jsou nejlepší možnosti pro dosažení požadovaných výsledků.

Tyto stránky využívají cookies
Cookies používáme, abychom zajistili správné fungování a bezpečnost našich stránek, tím pádem co nejlepší zkušenost při návštěvě. Svá nastavení cookies můžete později kdykoliv změnit. Další informace o Cookies
Nastavení
Na této stránce můžete nastavit souhlas pro jednotlivé účely generování a využívání souborů cookies. Další informace o Cookies
Zajišťují, že tyto stránky fungují správně a bezpečně na všech zařízeních.
Analytické cookies nám pomáhají sledovat návštěvnost a informovat o tom, jak návštěvníci využívají tuto webovou stránku v průběhu jejich návštěvy.
Tyto cookies nám pomáhají, abychom vám ukazovali na internetu takovou reklamu, která by se vám mohla líbit a bude pro vás užitečná.